02-04-2025: De voorbereidingen voor de Koningsspelen zijn alweer in volle gang. Donderdag 17 april belooft weer een dag vol plezier, beweging en verbinding op basisscholen. Veel leerkrachten hebben weinig tijd om een uitgebreid programma in elkaar te zetten. Met het gratis KoningsspelenPakket is de voorbereiding een stuk eenvoudiger en zijn de leerlingen verzekerd van een dag vol sportieve activiteiten.

Met de materialen van het KoningsspelenPakket kan een sportieve en koninklijke twist gegeven worden aan de Koningsspelen. Het bevat onder andere een draaiboek, planner, uitgewerkte spel- en sportkaarten, scorekaarten en duidelijke organisatieschema’s. Ook aan sfeer is gedacht, met een kleurrijke placemat, vlaggetjes, een aftelkalender en een certificaat voor alle deelnemers. Dankzij de uitgewerkte spellen hoeven leerkrachten of ouders weinig voor te bereiden. Alles is overzichtelijk en direct te gebruiken. Veel spellen zijn beschikbaar op twee niveaus, waardoor ze geschikt zijn voor zowel onder- als bovenbouw.

Hoe het begon

Het pakket werd in 2013 ontwikkeld door Geke Versprille en Linda Thuijs, naar aanleiding van een oproep om scholen te ondersteunen bij het organiseren van de Koningsspelen. Sindsdien is het uitgegroeid tot een breed inzetbaar, jaarlijks vernieuwd pakket dat beweging en plezier centraal stelt. Elk jaar bevat het pakket nieuwe spellen en frisse vormgeving – dat is de ‘twist’ die het steeds weer verrassend maakt. De spellen worden zo gekozen dat er voor elke groep een passend aanbod is.

Vraag het gratis pakket aan

Het basispakket is gratis te downloaden via www.koningsspelenpakket.nl. Ook is een uitbreiding op het pakket te krijgen. Niet alleen basisscholen maken gebruik van het KoningsspelenPakket. Ook BSO’s, kinderdagverblijven, ziekenhuizen en zorginstellingen in binnen- en buitenland zetten het in.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.